MinottiMinotti offer is like menu - You choose what You like and mix :)


Założona przez Alberto Minotti w 1948 roku fabryka mieści się we włoskiej Medzie. Jest to rejon Brianza, słynący z "zagłębia" meblowego. Swoje siedziby ma tu 12 tys firm z branży.

Historia głosi, że przemysł meblowy rozkwitł tu po rządach austriackiego arcyksięcia Ferdynanda Habsburga, który rezydował w Royal Villa of Monza (Reggia Monza). Pałac wybudowała dla niego matka, cesarzowa Austrii Maria Teresa. On zaś chcąc umeblować wszystkie przestrzenie (bagatela 700 pokoi), sprowadził w ciągu 3 lat setki specjalistów, rzemieślników, dekoratorów i projektantów. W nowo powstających warsztatach zatrudniali oni miejscową ludność, którą kształcili i szkolili w fachu. Kiedy władca zakończył meblowanie pałacu, w rejonie Brianzy powstała wspaniała kultura produkcji mebli na bardzo wysokim poziomie.

#decorative  #contemporary  #minimalist 

Przełomową datą w historii fabryki Minotti było rozpoczęcie współpracy z Rodolfo Dordonim, który na nowo wykreował "koncept" marki, zmienił jej podwaliny. Zaproponował bardzo innowacyjne w tamtym czasie podejście do designu - coroczne opracowywanie nowej "ready to use" kolekcji meblowej (inspiracją była dla niego oczywiście cykliczność mody).

"Nowa sofa co roku to nowa historia" 

Razem z nową sofą projektował pasujące do niej stoliki, fotele, krzesła, dywany, akcesoria, z czasem tkaniny i zapachy. Kreował (i kreuje nadal ;) scenografię, oświetlenie, dekory, aby dana kolekcja stanowiła spójny, gotowy do użytku zestaw. Tak też zaczęły powstawać cudne kolekcje tkanin, z myślą o podkreśleniu urody sof i foteli. Lakierowane drewna uszlachetniające monolity kredensów i stołów. Sprowadzane kamienie odwzorowujące dynamikę całej kolekcji.  

Dordoni tworzy piękne MENU :) którego poszczególne elementy mają indywidualny charakter, mogą być miksowane dowolnie i niezależnie od zestawienia pozostają harmonijne stylistycznie.


Showroom Minotti

Również zaprojektowany przez Rodolfo Dordoni w historycznej hali rodzinnej fabryki. Z dawnego charakteru pozostała tu gdzieniegdzie  betonowa posadzka. Wnętrze podzielone jest na przenikające się strefy. Czytelna jest osiowość, duża ilość linii pionowych oraz horyzontalność. Wnętrze "wylewa się" na okalające tarasy. Granica jest specjalnie zatarta. Posadzka wnętrza przechodzi na taras, strop pokryty szczeblami drewna płynnie wychodzi na zewnątrz.  Na podłodze cudnej urody kamień - Pietro Piasentina.  Przestrzeń jest wielopoziomowa, niewielkie podesty zaznaczone są dodatkowo rożnymi materiałami. Mieszanie różnych materiałów i stylów pozwala uzyskać zniewalający, eklektyczny efekt. Wymarzone tło do meblowych aranżacji :)


Posadzka w showroomie to autentyczne wykończenie hali produkcyjnej, która wcześniej zajmowała to piętro.

Hamilton - jedna z moich ulubionych kolekcji sof, podzielona na liczne, kubiczne moduły.
 Bardzo rozbudowany, wygodny system konfiguracji daje ogromna możliwość edytowania ustawienia sofy. 


Poszycia sof są zdejmowalne i w razie potrzeby można je oddać do pralni. Wewnątrz znajdują się poduchy wypełnione najwyższej jakości puchem z szyj gęsich.

A tutaj dzieje się magia :) 

Oprócz mebli domowych, Minotti od trzech lat lansuje kolekcję "Lifeescape in" mebli ogrodowych. 
Woodporne tkaniny i wypełnienia, w dotyku przypominające gęsi puch


Dbałość o detale - zawsze i wszędzie - I'm lovin it!

Ps.Wszystkie zdjęcia wykonałam własnoręcznie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz