Sypialnia z natury


       Z okazji dnia świętego Walentego post będzie dotyczył jednego z najistotniejszych miejsc w naszym domu - sypialni. Spędzamy tu w końcu 1/3 naszego życia:) Ważne, więc aby oprócz maksymalnego komfortu, przestrzeń sypialni ułatwiała nam wyciszenie. Obiekty, które tu umieścimy powinny pozwolić nam spokojnie zasnąć. Nasz wzrok będzie się po nich "ślizgał" tuż przed tym zanim zamkniemy powieki. Formy i kształty niech delikatnie stymulują nasz umysł do kreatywnego myślenia. 
Zdarza się,że tuż przed zaśnięciem przychodzą mi do głowy olśniewające wizje. Mam więc na stoliku nocnym notes i ołówek aby jak najszybciej "chwycić" myśl i ją zanotować zanim odfrunie. Polecam wam ten trik, uwierzcie mi rano nie będziecie w stanie sobie niczego przypomnieć;)
Warto od czasu do czasu umieścić kilka nowych bibelotów, obraz czy fotografię w sypialni aby nakarmić naszą kreatywną podświadomość. Kolory są równie istotne. Nie powinny nas męczyć, paleta najlepiej aby była stonowana. W tym poście znajdziecie sypialnie w kolorach ziemi, piasku. 

Materiały, których użyłabym do stworzenia odpowiedniego efektu: naturalne drewno, beton, bielone deski, kamień, miedź. Formy meblowe bardzo ograniczone, proste z naturalnego drewna. Jako stolik nocny może służyć stary kufer albo skrzynka po winie. Pościel i dekory z owczej wełny, lnu naturalnego, bambusa. Dywan "mięsisty", grubo tkany. Wisienką na torcie będą wprowadzone do wnętrza elementy nawiązujące formą do wytworów natury. Chropowate, asymetryczne, dzikie. 

przydatne linki: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz